Головна

Історія нашої школи сягає у далекий 1961 рік, минуле століття.  Побудована  на чудовій Смілянській землі, вона  потопає у яблуневих садах недалеко від русла річки Тясмин. 

На ділянці, де ще зовсім недавно діти влітку випасали худобу, а взимку  катались на лижах,  виросло величезне, повне дитячих голосів приміщення Смілянської середньої загальноосвітньої трудової політехнічної школи-інтернату № 2 з промисловим навчанням імені газети «Правда». Почалось будівництво із спального корпусу  для дівчаток та навчального корпусу. Потім будувався спальний корпус для хлопчиків, медпункт, котельня та овочесховище.

Навесні 1960 року ці об’єкти були збудовані.  Загальна площа школи-інтернату становить 6700 м2. Приміщення триповерхове. Центральна будівля  – то навчальний корпус. У ньому було 7 класних кімнат, на третьому поверсі - навчальні кабінети літератури, історії, фізики, хімії та біології, креслення, лабораторії.

270 учнів облаштувались у затишних спальних кімнатах по по сім-десять осіб.

12 травня 1961 року директором школи-інтернату призначено Казимира Аполлоновича ЗАРЕМБУ.

27 липня 1961 року – заступником директора Ларису Олександрівну МОТРІЙ.

16 серпня 1961 року  школа укомплектована педагогічними кадрами.

15 жовтня 1961 року – відкриття школи-інтернату.

На базі школи-інтернату проводились конференції, семінари, зустрічі з делегаціями різних країн світу. Школа була однією з найкращих  в області. У лютому 1968 року К. А. Зарембу перевели на роботу до Черкаського обласного відділу народної освіти.

Спостерігаючи за роботою молодих вчителів, він запровадив «Школу молодих вчителів». Тут старші  і досвідчені  педагоги ділились досвідом з молодими колегами, допомагали їм своїми порадами, були їх наставниками. 

03 вересня 2002 року К.А.Заремба помер.

Педагогічна спадщина К.А.Заремби – це не тільки золоті зерна мудрості, доброи і турботи про виховання підростаючого покоління, закладені у душі багатьох людей. Будучи членом Національної спілки журналістів України, Казимир Аполлонович  опублікував більше 200 статтей- роздумів на педагогічні теми, намагаючись привернути увагу влади, громадськості до найбільш актуальних проблем школи і молоді.

З 1968 по 1980 рік директором школи була  Лариса Олександрівна МОТРІЙ. Вона продовжила традиції, закладені педагогом-новатором К.А.Зарембою. Важливою складовою у своїй діяльності вона вважала піклування про комфортне навчання та проживання вихованців школи та зміцнення матеріально-технічної бази. Процвітало підсобне господарство, в теплиці буяли квіти, достигали овочі.

З 1980 по 1986 рік  посаду директора школи обіймала Лідія Миколаївна КОРКОДОЛА, яка прийняла естафету від своїх попередників та мудро спрямувала  педагогічний колектив на вирішення освітніх завдань. У кожному педагогові вона вбачала творчу і духовно багату особистість, невтомних трудівників, які постійно підвищували свій професійний рівень. А в кожній дитині вона  вбачала особистість, неповторну та творчу. І для них була завжди другом, наставником і порадником.

З 1988 по 2018 рік директором школи був Василь Антонович ГОНЧАРЕНКО. Це справжній господар школи, для якого керівництво школою – це, насамперед, педагогічне керівництво і лише потім адміністративне. Він – знаючий, досвідчений педагог і психолог, для якого найголовніше в житті – це діти.

За його керівництва школа набула  нового статусу і вигляду:

  • З 2005 року школа стала загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів;

  • Значно зміцнилася матеріально-технічна база школи: сучасні кабінети з відповідним обладнанням, кабінет інформатики з 10 комп’ютерами;

  • До послуг дітей – спортивний та тренажерний зали, ігрова та кімната відпочинку.

У 2018 році школа була реорганізована у Комунальний заклад «Смілянська  спеціалізована мистецька школа-інтернат Черкаської обласної ради» з художнім профілем навчання.  Саме цю нову школу з березня  2019 року очолила директор  Наталія Петрівна КОСЕНКО, вчитель української мови і літератури, спеціаліст вищої категорії «старший вчитель». 

Її педагогічне кредо: 

   «Я навчаю і учнів своїх і дітей:

    Прихиляйтесь до добрих і щирих людей.

    І вдивляйтесь у себе, плекайте надії,

   У розумних навчайтесь і слова і діла».

Вона – високопрофесійний менеджер, адміністратор та педагог, ініціатор новітніх ідей та вмілий лідер команди однодумців. Їй притаманні креативність думки, творчий підхід до прийняття рішень, ентузіазм і віра в успіх. За короткий час її керівництва школа зазнала значних прогресивних змін та підвищила свій імідж. Одним з головних завдань сучасної школи є створення такої інноваційної системи навчання та виховання, яка б забезпечила освітні потреби кожного учня відповідно до його нахилів, інтересів та можливостей. Саме такою є наша школа. До послуг дітей  широка мережа гуртків: «Етнообереги», «Народна іграшка», «Плетіння та аплікація соломкою», «Гончарство», «Художнє ліплення», «Малюнок», «Чарівний пензлик», «Витинанка», «Виготовлення іграшок-сувенірів», «Хореографічний», «Українська вишивка», «Сценічне мистецтво», «Художня обробка деревини».

Творчий колектив школи упевнено рухається вперед у ногу з часом. Попереду у нас ще багато успіхів та досягнень